‘אוצר נפלא ונדיר’

כל סיפורי התורה הקדושה בצורה מקיפה מאוד, ערוכים בשפה פשוטה וקלה המתאימה לילדים ומותאמת לזמן ההשכבה.

כל הסיפורים ערוכים על פי מדרשי חז”ל, שזורים בהמון אמונה, יראת שמים ונקודות חינוך.

הכל מוגש כסיפור יומי לפני השינה לילדים הטהורים של עם ישראל.
מומחים אומרים שהזמן הטוב ביותר להעביר לילד מסרים הוא לפני השינה. אז הילד רגוע והוא צריך את תשומת הלב מאבא ואמא, את היחס והמילה הטובה..

אבל דווקא אז יש לחץ גדול וההורים כבר תשושים מכל היום, ואז, פעמים רבות זה מתנהל כך: “חמוד, לך לישון כבר מאוחר..” הילד הולך למטה ואז הוא צועק: “אבא, בא תספר לי סיפור..” המחשבות מתחילות לרוץ במוחו של האבא: “וואי, מה אני אספר לו עכשיו? כבר סיפרתי לו כל מה שאני יודע…” ואז האבא אומר: “תשים את הראש על הכרית.. אני תכף מגיע..” ובלב הוא נושא תפילה חרישית שהילד יירדם.. מה שבדרך כלל לא קורה.. ואז האבא נאלץ להגיע והוא מתחיל: “פעם אחת היה..” ואז.. האבא מפהק פיהוק גדול… “מלך גדול..” ו.. תוך רגע האבא נרדם.. כן, בשעה טובה הילד הרדים את האבא.. עד מתי? עד שהאמא צועקת מהסלון: “אבא.. הכל בסדר?..” והילד עונה במקומו: “אמא, אבא נרדם.. בואי תעירי אותו..”

והימים חולפים והילד גודל ומה יהיה עם כל הערכים הנצחיים שצריך להעניק לו??

ייחודיות החוברת:
א. זהו אוצר נפלא ונדיר – כל סיפורי התורה בצורה מקיפה מאוד, ערוכים עפ”י מפרשי התנ”ך ומדרשי חז”ל, שזורים בהמון אמונה, יראת שמים ונקודות חנוך, ומוגשות כספור לפני השינה לילדים הטהורים.
ב. היא לא כתובה בצורת סיפור רגיל, אלא בצורת שיחה עם הילד, כך שההורה שואל מדי פעם את הילד שאלה על הענין והילד עונה – דבר שמחבר בין ההורים לילדים וכן גורם להפנמה של הדברים.
ג.תוך כדי הסיפור יש הנחיות להורים מתי לעצור ולתת לילד לענות, מתי לעשות קול עבה ומתי להמתין שהילד יפסיק לצחוק.. וכל זה, על מנת להקל על ההורים את המלאכה ולעניין יותר את הילד.
ד. החוברת מיועדת גם לכם! בחוברת זו יתגלו לכם, בתור הורים/מורים/רבנים ודרשנים, המון חדושים פרושים ומדרשים שלא הכרתם.
ה. כל פרשה מחולקת לשבעה סיפורים – סיפור לכל יום, את הסיפור הראשון יש לקרוא במוצ”ש שלפני אותה פרשה, עד שאת הספור האחרון תקראו סביב שולחן השבת בליל שבת.
ו. בסוף הסיפור בליל שבת יש מעין חידון לילדים, המסייע לחדד ולהפנים את הנקודות מספורי השבוע, הוא מעשיר את שולחן השבת וגורם להתלהבות והתחדשות מצד הילדים.
הסיפורים מתאימים לילדים בגילאים 4 – 10.

חוברת לדוגמא

5 דקות פרשה – ילדים

השג כעת

המלצות